cigarette

Kouříte? A zkoušel jste e-cigaretu?

I přesto, že si kuřáci uvědomují rizika, která jsou spojená s kouřením, nejsou ochotni s cigaretami přestat. Stále více lidí se tedy rozhoduje pro zdravější způsob kouření – pro elektronickou cigaretu. Evropská kardiologická společnost uvádí, že hlavní předností této elektronické cigarety je, že nemá vliv na kardiovaskulární systém.

Výzkumy, které byly provedeny v loňském roce, ukazují, že elektronická cigareta nemá vliv na kardiovaskulární systém. Výzkumu se zúčastnili kuřáci klasických cigaret. Závěr byl pro mnohé odpůrce elektronických cigaret překvapivý. Pokud totiž kouříte elektronickou cigaretu, dochází k nepatrnému zvýšení krevního tlaku. Kouříte-li ale klasickou tabákovou cigaretu, pak se vám zvyšuje nejen tepová frekvence a krevní tlak, ale také srdeční činnost. Elektronická cigareta recenze tedy nelže a správně přesvědčuje kuřáky o tom, že je vhodnější a zdravější způsob kouření.

Hlavní výhodou elektronické cigarety je skutečnost, že kuřák vdechuje pouze nikotin a vydechuje čistou páru. Při kouření e-cigarety se neuvolňují žádné karcinogenní zplodiny, které by zatěžovaly vaše zdraví a obtěžovaly okolí. Nevzniká zde ani dehet či oxid uhelnatý. Náplň neboli eliquid obsahuje i různé příchutě – ovocné, kávové a podobně.

Klasické cigarety ničí nejen dýchací cesty, ale mají nepříznivé účinky také na nehty a zuby, což potvrdí i zubni ordinace.

Není e-cigareta jako e-cigareta

Ale pozor, na trhu se objevuje celá řada elektronických cigaret od bezejmenných prodejců. Ti nabízí nekvalitní e-cigarety, které nakoupí v Číně. Náplně z Číny pak mohou obsahovat i řadu dalších škodlivých látek, o nichž ani netušíte. Měl byste preferovat známé značky a výrobce.

Ať už chcete přestat kouřit, nebo pouze elektronickou cigaretou nahradit svůj zlozvyk, pak se elektronická cigareta určitě vyplatí.

Sdílet článek