Koncové měrky

Koncové měrky jsou nezbytností pro délkové měření

Kdo se pohybuje v oblasti strojírenské kovovýroby a přesného strojírenství potřebuje ke své práci rovněž koncové měrky. Dodává je firma Michovský-TOOLS.

Společnost Michovský-TOOLS je nejen tradičním dodavatelem kvalitních nástrojů vyráběných nejmodernějšími technologickými postupy, ale zaměřuje se rovněž na měřidla, kalibry a zajištění osvědčení o kalibraci. Mezi měřidly nechybí ani koncové měrky sloužící jako základ pro délkové měření. Používají se nejen pro měření délek a poměřování při kontrole, ale též přímo ke kalibraci měřidel, přístrojů i přípravků všude tam, kde se vyžaduje přesné měření.

Koncové měrky znají odborníci i pod dalšími názvy. Přesným názvem jsouJohansonovy měrky, též Johansonky. Označují se i jako základní měrky. Vyrábí se z oceli (tvrdokov), která je však náchylnější k opotřebení, a pak z keramiky. Ta nabízí až desetkrát vyšší odolnost proti otěru.

Jakou potřebujete přesnost koncové měrky?

K různým účelům potřebujeme různě přesné základní měrky. Vybírá se vždy ze čtyř stupňů, označujících přesnost měrky. S označením K, 00, AA se vyrábí kalibrační měrky. Ty jsou nejpřesnější a využívají se ke kalibraci přístrojů a přípravků. Dále následují etalonové měrky (označení: 0, A), kontrolní měrky (označení: 1, B) a dílenské měrky (2, C). Ty mají nejmenší přesnost.

Dlouhé, krátké, v sadách i jednotlivě

Dalším dělením koncových měrek je podle jejich délky. Dělí se na krátké, které mají délku od 0,3 do 100 mm, a na dlouhé s délkou 125 až 1000 mm.

Michovský -TOOLS dodává jednotlivé měrky až do délky 1000 mm a sady koncových měrek v setech po 31, 87 a 103 dílech. Jde o koncové měrky DIN3650 s přesností 0 a 1. Měrky se dodávají jak ocelové, tak keramické. Společnost umí nabídnout velice dobré ceny a taktéž rychlé dodání.

Sdílet článek