palubní přístroje

Kde vybrat kvalitní digitální tachograf?

Pokud máte co do činění s nákladní či autobusovou dopravou, určitě vás neminulo slovo tachografy. Toto velice důležité záznamové zařízení a jeden z nejpodstatnějších palubních přístrojů znázorňuje na speciální kotoučky jakousi výpověď o tom, jakou rychlostí v poměru k času vozidlo vybavené tachografem jelo. Mechanickým a elektrickým, jejichž nedílnou součástí jsou právě zastaralé papírové kotoučky, už však dávno odzvonilo. S příchodem digitálních tachografů se objevilo několik inovací, díky nimž si digitální upgrade pořídíte taky.

Čipovka místo papíru

Asi hlavní změnou je fakt, že zatímco starší typy tachografů využívaly ke grafickému záznamu o jízdě papírových kotoučů, digitální se již spoléhají na čipovou kartu řidiče. V případě potřeby přezkoumat rychlost řidiče po způsobení nehody či kontrole délky jeho řízení, všechny tyto informace zůstávají bezpečně uloženy na čipu. Dobrý tachograf má ale mnohem více zajímavých a mnohdy potřebných funkcí.

Inteligentní tachograf DTCO 3.0

Představme si například jeden z nejnadupanějších modelů na současném trhu, inteligentní digitální tachograf DTCO 3.0. Když pomineme příjemně zpracovaný moderní design a intuitivní uživatelské rozhraní, může se tato šikovná “krabička” chlubit zrychleným stahováním dat, možností vzdálené kontroly přes smartphone, varováním při hrozícím nebezpečí překročení rychlosti, či možností záznamu až 8 CAN zpráv. Na grafických výtiscích z tachografu navíc můžete mít firemní logo. Samozřejmostí je i změna činnosti tachografu při vypnutí zapalování vozidla.

VDO = záruka špičkové kvality

A pokud vás tento tachograf svým popisem zaujal a rozhodujete se i o dalších palubních strojích, jako jsou například autorádia a jiná elektronika, výrobce komplet palubních přístrojů VDO vás nezklame ani co se týče tohoto ostatního příslušenství.

Sdílet článek