1266371_76795992

Jemnost hedvábí ocení i praví chlapi

V záplavě levného i o něco dražšího, leč tuctového textilu se bohužel často stává, že máme tendenci přehlížet kvalitu. Obzvlášť v případě, že obchodníci vyrukují s lákavými slevami, často se asi nejen mně stane, že domu přitáhnu budoucího kandidáta na hadr na podlahu. Pokud se nám takto nepodaří odolat vícekrát, mělo by nás to pořádně mrzet – stoprocentně totiž platí ono známé rčení „nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci“.

Vsaďte na kvalitu

Mnohem lepším řešením, které mají praví gentlemanové již dávno v malíčku, je vsadit na vyšší kvalitu, byť za cenu, že šatník nebude oblečením přímo přetékat, či takový vysoce kvalitní kousek oděvu přinutí naši peněženku poněkud zeštíhlet.
Základem je soustředit se pouze na hodnotné materiály.

Hedvábí je zaručený luxus

Jedním z jejich zástupců je zaslouženě také pravé hedvábí. Staletími prověřená luxusní kvalita přesvědčí i vás. Nejen její nádherný vzhled, ale i vlastnosti vás osloví. V létě se zahalíte do chladivé nádhery, ten samý materiál vám ovšem báječně poslouží i v zimě, kdy perfektně zahřeje.

Troška historie

První zmínky o využití hedvábí pocházejí již ze staré Indie a Číny. V obou těchto zemích bylo považováno už tehdy za materiál exkluzivní a vyhrazený pro horní vrstvy občanů a panovníky.
S přibývajícími staletími hedvábí nikdy nesestoupilo ze svého pomyslného piedestalu a stále se řadí mezi materiály luxusní a vysoce kvalitní.
Dodnes jej využívají módní návrháři k vytváření těch nejúžasnějších oděvů, dodnes zanechává dotek hedvábí na kůži skvělý pocit.
Mějte na paměti, že i vaše rozpoložení bude úplně jiné, dopřejete-li si nového obyvatele svého šatníku – alespoň jeden kousek z pravého hedvábí.

Sdílet článek