Jak zvládnout smyk a jízdu na ledu

Obecně je známý názor, že ženy často mají velký strach z píchnuté pneumatiky a bály by se vyměnit kolo na autě. A co vy dokázali byste vyměnit píchnutou pneu? Mnoho žen se také bojí jezdit v zimním období, zvláště při velmi nízkých teplotách, kde je zvýšené riziko náledí na vozovkách a proto raději nechají své autíčka citroen a jiné zimovat v garáži. Výhodou však při jízdě autem je, že se nemusíte spoléhat jen na hromadnou dopravu nebo své nohy a pohodlně se dovést kam potřebujete.

Ženský strach

Podle jednoho průzkumu téměř 82 procent žen nikdy samy nevymění pneumatiku a ani se o to nepokusí. Pokud však nastane krizová situace a vám se opravdu podaří píchnout pneumatiku, často se o to dámy pokusí samy popřípadě čekají na džentlmena, který jim zastaví a s výměnou pneumatiky pomůže nebo zavolají svému manželovi nebo partnerovi, aby přijel a postaral se o to.

Při smyku

Můžete si vyzkoušet dopředu na bezpečných a kluzkých plochách jak se vaše auto chová v tomto okamžiku při smyku. Je nutné vyšlápnout spojku a sundat nohu z plynu. Zkuste také co nejrychleji reagovat tak, že se co nejdříve snažíte volantem smyk vyrovnat.

Sníh a brzdění

Jistě víte, zda má vaše auto ABS nebo ne. Jestliže tomu tak je, brzděte vždy a silně držte brzdu až do zastavení. Snažte se, aby se kola nezablokovala a abyste nenabourali a nemuseli shánět výkup autovraků, pokud však takové auto nemáte doma v garáži.

Sdílet článek