Ipad

Jak vybrat ten správný PC?

Chystáte si pořídit novou výpočetní techniku, ale nevíte co si přesně pořídit ? Trh v současné době nabízí hodně typů produktů. Trendy se mění poměrně rychle a na nás se valí čím dále více nabídek. Při výběru zařízení bychom si v první řadě měli ujasnit, na co zařízení vlastně potřebujeme a pro co ho nejčastěji budeme využívat.

Pokud potřebujeme pracovní nástroj pro běžnou kancelářskou práci a internet je vhodno zvolit klasický notebook, ten nám umožní oproti pracovnímu PC i mobilitu. Pokud požadujeme vyšší grafický výkon, například pro tvorbu videí a pokročilejší grafice, je lepší volit stolní PC. Výhodou je i jednodušší servis stolního PC než u notebooku, které je nelepší odnášet přímo do specializovaných servisů jednotlivých výrobců. Nejčastěji u nás najdeme servis Asus nebo Servis notebooku Acer, a to hlavně z důvodu že jsou u nás tyto notebooky rozšířeny asi nejvíce.

Jestliže chceme stroj na nošení do školy, kancelářské aplikace a základní prohlížení internetu tak jsou vhodné netbooky, ty disponují i velkou vydrží baterie, menšími rozměry a také menší hmotnosti než klasické notebooky. Novinkou jsou tablety, použitelný je v současnosti jen Apple Ipad 2, ale trh s tablety velmi rychle roste. Tyto zařízení kombinují všechny výhody netbooků ale ještě je zvýrazňují, jsou daleko menší a lehčí, zpravidla se řadí mezi ultramobilní zařízení.

Sdílet článek