1243928_97069126

Jak vybrat kvalitní postel do ložnice?

V posteli strávíte asi třetinu svého života, a tak byste si měl dopřát správný spánek, na kterém se zakládá kvalita vašeho života. Jak ale vypadá zdravé spaní? Bez kvalitní manželské postele to prostě nejde. Kupte si postel, která vám nabídne maximální pohodlí, kvalitu a dlouhou životnost.

Jedině kvalitním spánkem se dokonale připravíte na každodenní koloběh a pracovní povinnosti. Každý si ale zdravé spaní představuje jinak. Někomu stačí příjemné a pohodlné pyžamo, někdo preferuje luxusní povlečení. A jsou i lidé, kteří si nechávají měřit geopatogenní zóny ve svém bytě, a pak si umístí postel na správné místo. Ale základem je vždy dobrá a pohodlná postel, která dominuje kvalitní matrací.

Postel je místo, kde člověk může relaxovat, odpočívat, prožívat intimní chvíle s partnerem a podobně. Z postele se můžete dívat také na televizi. A proto je důležité si správnou postel dobře vybrat. Není totiž nic horšího, než se budit s nepříjemnými bolestmi zad, které jsou způsobené právě špatnou postelí.

Jak vybrat ideální postel?

Už jsou dávno pasé čalouněné postele a rozkládací gauče, které měly ke kvalitním postelím daleko. I tak je můžete ale na trhu sehnat, ale jejich pořizovací cena, která nepřesahuje 5 000 Kč, napovídá o tom, že kvalita bude na nízké úrovni. Neměli byste penězi rozhodně šetřit a spíše investujte do kvalitní kovové postele, nebo postele z masivu. Tyto dva druhy postele jsou na trhu nejoblíbenější a také nejlepší investicí.

S výběrem jednolůžkové postele je volba jednodušší. Nemusíte se ohlížet na svou partnerku. Ale pokud vybíráte manželské postele, úkol už není tak jednoduchý, protože se musí do výběru prolnout požadavky obou partnerů. Postel by měla být větší o 25 cm než je vaše postava. Pokud byste zvolili příliš krátkou postel, nevyspali byste se dobře.

Ideální rozměry pro jedno lůžko jsou 80 cm, 90 cm či 100 cm. Pro dvojlůžko pak zvolte minimálně 160 cm, ale jsou k dostání i menší varianty, například 140 cm. Délka postele se doporučuje alespoň 200 cm. Na základě toho pak vyberete i velikost matrace, která se bude do postele hodit.

Usnadněte si výběr postele a zavítejte do kvalifikovaného obchodu, kde vám odborníci ve zdravém spaní rádi poradí.

220557_7724

315566_8617

622993_88284201

Sdílet článek