zlato

Investování do zlata nebylo nikdy dostupnější! Dovolit si to může už i střední třída

Hledáte-li dobrou investiční příležitost, ale nevíte si rady, do čeho vložit své peníze, pak vyzkoušejte investici do zlata. Bankovní produkty hoďte za hlavu. Spoření vám nepřinese prakticky žádný výnos, jelikož úroky, které banky nabízí, jsou příliš nízké. Investiční a podílové fondy s vyšším zhodnocením jsou zase často rizikové. Zlaté slitky a mince jsou tak pro vás skvělou alternativou, a to i v případě, že nejste milionáři.

Jak vysoký obnos potřebujete

V dnešní době mají možnosti uložit své prostředky do tohoto cenného kovu i méně movití lidé. Je to kvůli tomu, že se na trhu nevyskytují už jen zlaté slitky v podobě cihliček, ale také investiční mince. Jedná se o zlato vhodné pro ty z vás, kteří disponujete volnými finančními prostředky v řádu sta tisíců. Není tak nutné, abyste byli milionáři. Nákupní cena těchto mincí se odvíjí od jejich hmotnosti, míry ryzosti a velikosti. Na své si tak přijdou i ti, kdo si investování do tohoto artiklu chtějí nejprve vyzkoušet. Nezapomeňte však počítat s tím, že se jedná o dlouhodobou investici. Pokud budete chtít zlato hned prodat, nebude mít tento počin žádný smysl.

Proč je investování do zlata tak výhodné

Zásadním benefitem, který vám investiční zlato přinese, je jeho stálá hodnota v čase. Inflace je strašák mnoha investorů. V případě této komodity však můžete být v klidu, protože se na ni nevztahuje. To ale není jediná věc, která se zlatých slitků a mincí netýká. Druhou důležitou výhodou je osvobození od DPH a daně z příjmu u fyzických osob. Pokud nakoupíte takové zlato, jež odpovídá podmínkám osvobození od daně podle Zákona o dani z přidané hodnoty, pak máte vyhráno. Je proto žádoucí si tu část zákona, která se týká investičního zlata, prostudovat, ještě než se pustíte do nákupu.

Sdílet článek