HTC Wildfire

HTC Wildfire – S androidem v kapse

Dovolte mi abych vám v následujícím článku představil jeden z novějších modelů od firmy HTC. Chytrý telefon s operačním systém Andoid ve verzi 2.2 Froyo zaujme nejen funkcemi ale i překvapivě nízkou cenou.

Začal bych u vzhledu – Tento model se řadí mezi rozměrově menší oproti modelům Desire nebo HD2, nicméně si myslím že právě tato velikost je vyváženým sředem mezi malými a většími telefony co se rozměrů týče. Telefon působí luxusním dojmem, ze předu disponuje čtveřicí senzorových tlačítek a optickým joystickem, který se sice tolik nevyužívá, avšak záleží čistě na osobním vkusu zda telefon ovládat převážně prsty nebo právě zmiňovaným joystickem. Na zadní části telefonu pak dominuje fotoaparát a velký nápis HTC. Horní a dolní část je z protiskluzového plastu, který zlepšuje držení telefonu.

Dále bych si dovolil napsat pár věcí o hardwaru, telefon má samozřejmě wifi modul který dokáže jak data přijímat tak data odesílat tudíž z telefonu lze dočasně udělat wifi router. Dále je tu pak GPS modul, jeho citlivost je vzhledem k ceně telefonu velmi dobrá a nebusobí žádné problémy. Dotykový displej má nižší rozlišení ( 320×240 ) kvůli kterému některé aplikace na telefonu prostě neběží, což je určitě škoda. Nicméně na svou kategorii je dostačující. Multi-touch je samozřejmostí.

Co se týče senzorů tak nad displejem najdeme trojici senzorů. Proximity senzor který rozpozná přibližení telefonu k jinému předmětu a zajistí například vypnutí displeje při přiložení k uchu. Dále pak světlocitlivý senzor který automaticky přizpůsobuje jas displeje dle světelných podmínek a klasický G-senzor který rozpoznává natočení telefonu. Co se týče fotoaparátu, ten je 5-ti megapixelový s diodovým bleskem. Fotky by mohli být lepší ale na příležitostné focení wildfire postačí. Dále tu pak najdeme FM rádio a BT. Baterie udrží telefon při životě přibližně dva dny a více při normálním používání.

Software je jednou z nejlepších věcí na telefonu, OS Andoid Froyo s prostředím HTC Sense je totiž dokonalý, disponuje 7-mi pracovními plochami, množstvím aplikací stažitelných s Android marketu a také velmi přívětivým uživatelským prostředím. Systém je to opravdu povedený. Ovšem abych software pouze nevychvaloval tak se musím zmínit o špatně provedeném hudebním přehrávači který je nepřehledný a při zcela zbytečných animací se displej zadrhává, naštěstí je na andoid marketu spousty aplikací které tuto funkci nahradí. Do telefonu doporučuji následující aplikace :

APndroid – blokuje 3G, GPRS a EDGE, v případě že nemáte datový tarif u svého operátora ušetříte za nechtěnou aktualizaci počasí nebo zpráv. Telefon jde pak nastavit že aktualizuje pouze když je k dispozici WIFI.

Advanced task killer – Vypíná aplikace běžící na pozadí, tudíž šetří baterii i paměť telefonu. Velmi pohodlné a rychlé ovládání, doporučuji si dát jako widgdet na hlavní plochu.

Teeter – Velmi povedená hra ovládaná G-senzorem, je v telefonu již v tovární verzi, má přibližně 30 levelů.

Aircontrol – Logická a postřehová hra která je jak v placené tak ve free verzi, známá je i z Iphone OS, navádíte letadla na letiště tak aby se nesrazily.

Telefon koupíme za cenu kolem 5-ti tisíc korun nebo levněji v dotované verzi k tarifům mobilních operatorů. Já telefon volil zvláště vzhledem k jeho kompaktním a vvážným rozměrům a chytrému Androidu, který je jedničkou na poli moderních mobilů.

Závěrem bych si dovolil malé plusy a mínusy :

+ Android, vzhled, cena, senzorová tlačítka

– Displej, foťák, hudební přehrávač

Sdílet článek