herní počítače

Herní počítačové sestavy pro aktivní i sváteční hráče

Ať už jste jen svátečními hráči her, nebo aktivními, kteří u hraní vydrží celé hodiny, od počítače si určitě slibujete, že vás nezklame. Pro mnohé hráče je důležité hrát ve vysokém rozlišení, aby měli ten správný požitek ze hry. Vybrat si herní počítačovou sestavu není tak složité, jak se na první pohled může zdát. 

Podle čeho vybírat herní PC? Zaměřte se na grafickou kartu

Určitě jako první by si měl jeho budoucí uživatel ujasnit, jak často bude hrát a jestli počítač bude používat také ke kancelářským pracím. V takovém případě je vždy nutné vybírat herní počítače s výkonnou grafickou kartou. Ta sice není nutná pro většinu kancelářských programů, ale hry se bez ní neobejdou.

Rozhodující je také výkon procesoru

Herní svět se stále vyvíjí a při výběru té správné počítačové sestavy je třeba myslet trochu do budoucnosti. Ano, aby vám i za nějaký čas počítač oblíbenou hru vůbec rozjel. Nezapomínejte ani na výkon procesoru, který by hry neměl brzdit. Zároveň je třeba ho vybírat s ohledem na velikost grafické karty. Nikdy si spolu nebudou rozumět slabá grafická karta a silný procesor nebo naopak. K absolutní špičce na trhu patří procesory značky Intel a určitě chybu neuděláte, když si je do své počítačové sestavy pořídíte.

Nezaostává ani její hlavní konkurent značka AMD. Možná bude lepší, když se poradíte s odborníkem, který vám poradí nejlepší volbu. Ten vám zřejmě doporučí minimálně čtyřjádrový procesor, ale pravděpodobnější je, že si nakonec koupíte procesor, jenž má jader šest nebo osm.

Jaká je optimální velikost operační paměti?

Herní PC by mělo disponovat rychlou operační pamětí alespoň o velikosti 8 GB. Nakonec ale stejně zjistíte, že je to málo, protože nejnáročnější hráči obvykle potřebují paměť až 64 GB.

Nezapomeňte na konektivitu

Vaše nová herní PC sestava by se neměla obejít bez dostatečného množství video konektorů, USB portů, HDMI, bluetooth, čtečky paměťových karet ani analogového jacku pro připojení sluchátek a reproduktorů.

Sdílet článek