1394750_59295137

Elektronická cigareta: mýty a fakta

Když se řekne elektronická cigareta, mnoho lidí si představí zdravější a levnější kouření. Ale s elektronickou cigaretou jsou spojeny mnohé mýty, které vám v tomto článku prozradíme. Jak jistě víte, elektronická cigareta je nový způsob kouření, kdy se do těla dostává nikotin v podobě páry. Je pravda, že je zdravější, protože nehoří a neprodukuje žádné karcinogenní látky, dehet či oxid uhličitý. Častým mýtem je, že elektronická cigareta neodnaučí kouřit. Je prokazatelné, že lidé, kteří začali používat elektronickou cigaretu, ve většině případů přestali s kouřením tabákových cigaret. Sice je úplné přestání kouření obtížné, závisí to nejen na elektronické cigaretě, ale také na vůli kuřáka.

Obsahuje e-liquid pouze nikotin?

V mnoha článcích se objevuje, že e-liquid, tedy tekutá náplň elektronické cigarety, obsahuje pouze čistý nikotin. Ale v náplni se objevují i další látky, jako například potravinářský propylen glykol a voda. Ale nejškodlivější látkou je právě nikotin, na kterém je tělo závislé. E-liquid se přeměňuje na jakousi páru, která je kuřákem vdechována a vydechována. Tím je uspokojen pocit kouření. E-liquid si vybíráte podle intenzity nikotinu – jsou k dispozici náplně pro slabé i silné kuřáky. Odhoďte tedy tabákové cigarety a začněte s elektronickou cigaretou, litovat rozhodně nebudete.

Z čeho se e-cigareta skládá?

E-cigareta se skládá hned z několika částí. Hlavní částí je baterie, v níž je umístěn mikroprocesor řídící celou elektronickou cigaretu. Dále e-cigareta obsahuje atomizér, který slouží ke změně skupenství náplně v certridgi z kapalné na plynnou. Poslední částí je náustek, kterým kuřák vdechuje a vydechuje páru. Můžeme tedy říct, že je e-cigareta lepší než tabáková cigareta, a to nejen z pohledu zdraví, ale také z pohledu úspor. Můžete ušetřit až polovinu nákladů na své kouření, a to se určitě vyplatí.

Sdílet článek