dodávku

Dodávky z půjčovny

Ke svému podnikání dnes většina z nás potřebujeme také auto nebo dodávku, abychom byli mobilní a také proto, abychom přepravili náklad, zboží nebo materiál na místo určení. Dodávku můžeme ale také využít jako odvoz pro své zaměstnance na školení, odvoz do zaměstnání, pokud nám nějakým způsobem nevyhovuje hromadná doprava, ale můžeme si dodávku také půjčit jen tak na cestování světem nebo na naši zaslouženou dovolenou.

Cestování s komfortem

Jestliže jsme se rozhodli, že se letos vydáme na dovolenou trochu jinak, že si ji užijeme všemi doušky, a že budeme mít nejlepší zážitky, poohlédněme se po spolehlivé půjčovně, která nabízí obytné dodávky. Jejich výběr je v dnešní době velmi široký a mnohdy předčí naše očekávání. Díky obytné dodávce získá naše cesta úplně jiný rozměr, získáme nezávislost, určitou volnost a svobodu. Díky tomu,že si půjčíme obytnou dodávku na dovolenou nejsme nijak vázaní na své okolí a spolucestující, jsme flexibilní a zastavit se můžeme třeba na večeři zrovna tam, kde se nám bude zamlouvat nejen příroda, ale i okolí. Tento hotel na kolečkách nám dokonale nahradí ubytování i soukromí. Navíc se můžeme každý den probouzet jinde, jednou jsou to zasněžené vrcholky hor a jindy rozkvetlé louky v údolí. A musíme samozřejmě podotknout, že se nemusíme obávat o nedostatek místa pro naše zavazadla nebo třeba kolo. V některých půjčovnách nabízejí vozy s různými doplňky, jako jsou nosiče kol, dětské autosedačky a podobně.

Obytné dodávky mají komfortní vybavení, které bychom mnohdy ani nečekali. Vozy jsou vybaveny dobrým lůžkovým umístěním, které nijak nezasahuje do prostoru řidiče. Mnohá lůžka jsou sklápěcí. Ušetří se tak spoustu místa. Další vybavení takových obytných dodávek je minikuchyň, která obsahuje i lednici a dostatek místa pro vaření. Barely s pitnou vodou by měly být součástí vybavení, ale není to pravidlem a tak se o to musíme postarat sami.

Pohodlí pro všechny

Obytná dodávka je univerzálním vozem, který můžeme využít právě nejen pro naše cestování. Jde zde také o pohodlí všech cestujících. Je zde dostatek prostoru pro nohy i pro naše zavazadla. Než si takový vůz zapůjčíme, máme jistě možnost si jej vyzkoušet.

Dobrou radou pro zákazníka je, že bychom si měli před podpisem smlouvy dohodnout všechny podmínky. A to na obou stranách. Pronájem dodávky lze sjednat na krátkou dobu, ale v některých případech lze pronájem pořídit i jako dlouhodobý. Ten je v mnoha směrech výhodný.

Co bychom měli vědět

Většina půjčoven má ve svém portfoliu vozidla s minimální povolenou hmotností až 3,5t a jen velmi zřídka narazíme na pronájem vozidel s jejich vyšší celkovou hmotností. Neustálé rozšiřování služeb půjčoven znamená také více komfortnějších vozů nebo jejich vybavení. V popředí se stále drží standardní vozy s vanovými karoseriemi, ale najdeme zde také dodávkové vozy s tzv. krabicemi, plachtou nebo kontejnery. Záleží samozřejmě na tom, za jakým účelem si chceme dodávku půjčit.

V případě, že jsme se rozhodli pro zapůjčení dodávky a to k jakýmkoliv účelům, můžeme konstatovat, že nám zde odpadají starosti s povinným ručením nebo jiným pojištěním, s dálničními známkami nebo servisem. Tyto náležitosti mají na starosti půjčovny a my se tak můžeme plně věnovat své rodině a cestování.

Neměli bychom ale také zapomínat na to, že pokud bychom porušili jakékoliv podmínky, které jsou uvedeny ve smlouvě, hrozí nám pokuta ze strany půjčovny. Měli bychom si proto dát nejen dobrý pozor, ale také bychom se měli předem informovat o tom, zda je třeba možné v autě kouřit, nebo zda je možné vycestovat s autem do zahraničí podobně.

Výběr půjčovny

Na trhu dnes máme několik desítek půjčoven, které nám nabízejí své služby. Je dobré udělat si nějakou představu o tom, co vlastně od půjčené dodávky očekáváme a jaké máme požadavky. Pokud ještě stále nemáme firmu, která by nám poskytla dodávku ať už na cestování nebo na převoz materiálu, můžeme se spolehnout na reference klientů, kteří využili tyto služby před námi nebo si ji můžeme sami vyhledat třeba na internetu.

Sdílet článek