Krmné boilies

Čtyři tipy, jak na lov větších kaprů

Ulovit velkého kapra, to je sen každého rybáře. Opět je tu sezona rybolovu, opět mohou rybáři nažhavit své pruty a mohou opět lovit kapry, jak se jim zlíbí. Jenže opravdu ulovit velkého kapra, to chce dobrou přípravu a znát rady a tipy, jak na to. Malého kapříka umí ulovit každý začátečník, ale pokud chcete pokořit letos svůj rekord, rozhodně se nechte našimi tipy inspirovat. Opravdu to není jen o štěstí, lovení kaprů v komerčních vodách potřebuje velkou a pečlivou přípravu.

V českých vodách plavou kapři v opravdu hojném zastoupení. Kapři jsou ryby, kterých je v českých vodách několik tisíc až milionů. Ulovte si letos jednoho z nich, jehož velikost a hmotnost vás překvapí tak, jak byste to nečekali. Přinášíme vám tipy a rady, jak na to.

Důležitá je správná lokalizace

Bez správné lokalizace nemůže být lov kaprů úspěšný. Obecně platí, že teplá voda dělá kapra snadněji lokalizovatelného. V teplé vodě je kapr přece jen aktivnější. Taktéž platí, že pokud má voda viditelné podvodní překážky, pravděpodobně se tam kapři budou vyskytovat i v chladnějších obdobích roku.

Volbu prutu nepodceňujte

Bez řádné přípravy nemůžete očekávat, že chytíte kapra takových rozměrů, o jakých se vám ani nezdá. Do pečlivé přípravy spadá také výběr prutu. Doporučujeme volit spíše měkčí pruty a kratší pruty, s nimiž se ryba zdolá daleko rychleji a snadněji.

Boilies jako nástraha na každého kapra

Jak nalákat kapra? Nabídněte mu boilies. Úspěšné barvy jsou hlavně žlutá nebo červená, případně bílá. Kapři prahnou hlavně po ovocných příchutích. Krmné boilies je možné si vyrobit i doma, k zakoupení jsou i směsi na výrobu boilies. Na boilies (a mimo jiné i na kapří kuličky) nalákáte opravdu velké kapry, tím si můžete být jisti.

Červy taky nepodceňujte

Víte, jaký je trik rybářů? Vytvořit z červů medúzu. Je to vlastně chomáč červů, který přichytíte na háček.

Sdílet článek