Co se považuje za zázračnou potravinu

Jste často nemocní nebo bez energie? My vám povíme o jedné potravině, která se obecně považuje za “zázračnou”. Jde o řasu Chlorellu. Je to jednobuněčná zelená mikrořasa, která je plná minerálů a vitamínů. Také je chlorela oblíbená u vegetariánů, kterým je skvělým doplňkem stravy a to z toho důvodu, že obsahuje všechny vysoce stravitelné bílkoviny, které vegetariáni potřebují. Také můžete chlorelu dát dětem, jenž příliš nemají v oblibě například zeleninu.

Využití chlorelly

Účinky Chlorelly a její využití jsou opravdu hojné. Chlorella je plná enzymů, jenž podporují trávení a upravuje zažívací trakt, který funguje jak má. Jestliže máte slabou imunitu, jistě vás potěší, že tato řasa podporuje imunitu, podobně jako například kolostrum, který také upevňuje imunitu. Také vám upraví cholesterol a stabilizuje krevní cukr. Tato řasa je také plná antioxidantů a ochrání vás od negativních dopadů různých těžkých kovů a toxinů, jenž se hojně objevují například ve vzduchu. Podle jednoho výzkumu se pomocí této řasy může bojovat proti nejrůznějším nemocem, které trápí lidstvo. Mezi tyto zdravotní potíže patří například obezita, deprese, či srdeční obtíže. Chlorella se také hodně využívá jako prevence proti rakovině.

Tato řasa se řadí mezi potraviny, jenž dokáží zachycovat jedovaté kovy a to proto, že obsahuje vlákninu. Také váže toxický odpad z jídla a odvádí ho z těla ven. Také blahodárně působí na vyprazdňování. Mimo jiné chlorella dodá vašemu tělu takové živiny, které podporují příznivé funkce cév.

 

 

Sdílet článek