chorvarsko hotely

Chorvatsko dovolená, na které si opravdu odpočinete

Od svojí dovolené očekáváte, že vás v první řadě nabije novou energií a vyčistí vám hlavu od všech starostí. A k tomu potřebujete hlavně moře, ke kterému se dostanete pokud možno po vlastní ose během poměrně krátké doby. Všechno toto splňuje jednoznačně Chorvatsko, k jehož plážím a modrým vodám Jaderského moře jezdíte nejčastěji.

Proč právě Chorvatsko

Jestliže vás nebaví pouze si užívat výhod mořské vody a lenošení na pláži a občas se rádi podíváte také po místních pamětihodnostech či krásách okolní přírody, pak Chorvatsko umí toto splnit bohatou měrou. Moře, které omývá břehy tohoto turisticky atraktivního přímořského státu, je průzračně čisté, a láká proto pro plavání a šnorchlování. Zajímavá historie a architektura měst uspokojí každého výletníka, kterého baví chodit po památkách. Chcete-li se dozvědět více o jednotlivých chorvatských destinacích, navštivte https://www.hrvaska.net/

Chorvatsko ubytování – raději dále od hlučícího davu

Chcete-li uniknout únavné a hlučné společnosti a relaxovat uprostřed krásné přírody v kamenném domě nedaleko moře, pak navštivte robinsonády Chorvatsko. Vyberte si některý z apartmánů, který nabízí vše potřebné pro dovolenou – zařízený interiér, venkovní terasu, kompletně zařízenou kuchyni. Zde se budete cítit jako doma, přičemž kulturní vyžití a možnost stravování najdete v blízkém okolí.

Murter – ostrov spojený s pevninou padacím mostem

Výhodou ostrova Murter, jedné z navštěvovaných destinací Severní Dalmácie v Chorvatsku, je jeho snadná dostupnost. Od pevniny ho odděluje pouhých 6 metrů, a je tak pochopitelné, že je s ní spojen padacím mostem. Máte-li rádi oblázkové a pískové pláže, pak volte Murter, který kromě nich umí nabídnout i klid a pohodu. Poměrně veliký počet malých zátok je totiž ukrytý před pohledem lidí a vzdálený od hluku a shonu větších pláží. Murter vás zaujme také svojí nedotčenou přírodou.

Sdílet článek