kovový model

Chcete přivést děti k modelaření? Začněte sbíráním autíček

Existuje celá řada možností, jak trávit volný čas. Možná i vy patříte mezi rodiče, kteří by rádi zabavili děti v zimních měsících něčím kreativním. Pobytu venku už ale počasí moc nepřeje a tak se nabízí sport v tělocvičnách a stejně i jiné kreativní kroužky – keramika, hudební nástroj, modelář. Právě na poslední jmenovaný se dnes zaměříme. Mnoho lidí se na něj totiž dívá jako na něco přežitého s nálepkou retro a nemoderní. Není tomu ale zdaleka tak. Modelářství je skvělou zábavou pro děti, jež jsou kreativní, pečlivé a vždy se rádi pochlubí každým obrázkem, popřípadě jiným výtvorem.

Pokud jde o samotné modely, vězte, že jich existuje celá řada. V začátcích může být trochu těžší se v nich vyznat, nicméně v každém modelářství jsou schopni vám zkušeně poradit, co je pro jaký věk vhodné. Bude-li váš potomek navíc navštěvovat modelářský kroužek, naučí se v něm vše od základů. Populární jsou modely staveb a kulturních památek. Ty ale přeci jen oslovují spíše dospělé. Pro děti jsou vhodnější modely aut, letadel nebo vlaků, po nasbírání zkušeností pak i tzv. RC modely, což jsou rádiově řízené pohybující se zmenšeniny letadel, dronů atd.

Papírové modely

Jedná se o evergreen, jež ovšem, aby vypadal jako předloha, vyžaduje větší úsilí. Tou nejlepší alternativou je požádat o pomoc při sestavování takového modelu tatínka nebo dědečka. I dospělí muži mají rádi modelářství. Je pro ně milým odreagováním. Ne zřídka při něm v sobě objeví hračičkovství, na které už za ta léta málem zapomněli. Pro tatínky a syny je to navíc velmi dobrý způsob, jak trávit čas společně.

Jak začít?

Zatím se vše jeví poměrně složité, mluvíme-li o malých chlapcích. Jak je tedy k modelaření přivést? Jednoduše vsaďte na kovové modely aut. Jejich nabídka je opravdu široká. Vybírat můžete z vláčků, parních strojů, motorek, letadýlek i nejrůznějších traktorů. Kluci obvykle velmi dobře reagují na kovový model z oblasti techniky hasičů, policie či vojáků. Vezměte je do ráje autíček a pořiďte jim něco z těchto originálních hraček. Druhým krokem mohou být jednoduché modely, které podpoří jak kreativitu, tak i zvědavost a motivaci. A brzy už můžete ke krásným kovovým modelům do vitrínky přidat první společné lepené pokusy.

Sdílet článek