361590_6241

Audi S3 Sportback: Praktické a rychlé auto

Stojí vám v garáži staré auto, které už potřebuje vyměnit? Uvažujete, že si koupíte některý z modelů automobilky Audi? Pak vám v tom nic bránit nebude, ba naopak. Automobily Audi patří k těm nejspolehlivějším vozům na trhu. A tato automobilka pro sportující stěhováky připravila praktický model Audi S3 Sportback. Jedná se o pětidveřový vůz, který se od svého třídveřového sourozence nijak neliší.

Audi S3 Sportback je bezpochyby praktičtějším modelem, než třídveřový model Audi S3. To je ale asi jediná vlastnost, ve které se tyto dva modely liší. Takže i Sportback si vás podmaní svým nadčasovým designem, možností rychlé jízdy, ale hlavně vám nabídne dostatek prostoru. Dejte tedy své staré auto na výkup vozů a počkejte si na novou Audi S3 Sportback, se kterou budete jezdit na výlety, do práce i na dovolené. Pak stačí koupit kvalitní pneumatiky a o auto se starat.

Audi S3 Sportback má pod kapotou motor 2,0 TF SI, který má přímé vstřikování. Můžete při 5500 otáčkách dostat z vozidla rovných 300 koní. Automobil má pohon všech kol quattro, a tak zrychlení z nuly na sto je v podstatě za pět vteřin, což je pro mnohé neuvěřitelné. Pokud zvolíte manuální šestistupňový převod, pak je zrychlení pomalejší asi o pět desetin sekundy. Audi S3 Sportback má maximální jízdní rychlost 250 km/hod.

Lepší spotřeba, menší hmotnost

Nová generace Audi je lehčí asi o 70 kg. Hmotnost tohoto vozidla je tedy 1445 kg. Třídveřová varianta je pak lehčí díky chybějícímu páru dveří o 50 kg. Těšit se můžete také na nižší spotřebu, než kterou nabízel předcházející model.

Jestliže se vám Audi nezamlouvá, můžete si koupit nový model Škoda Octavia, který je dnes na trhu v kurzu.

Na tomto vozidle vás nadchne úplně všechno – zpětné zrcátko, spoiler, a celkové provedení designu. Brzy se můžete prohánět v tomto modelu i vy.

Sdílet článek