1306445_18252219

Amsterodam a spol.

Amsterodam je město větrných mlýnů, dřeváků a tulipánů. Cestovat do Holandska neboli Nizozemí se může klasickými dopravními prostředky. Letadlo je asi tou nejrychlejší cestou. Na letišti s názvem Schiphol jste v podstatě za chvíli. Jestliže se rozhodnete jet dálkovým autobusem, tak to je pro změnu zase o dost levnější. Cesta sice trvá dvanáct hodin, ale můžete se za tu dobu prospat, případně sledovat okolitou krajinu. Dá se zde dostat i autem. Od německých hranic je to pořád v rámci střední Evropy, ale čím blíž jste k Amsterodamu, tak je vidět jakoby přímořská kultura. Můžete tu vidět domy, které jsou nalepené jeden na druhém.

V celé zemi mají svoje výsadní postavení kočky. Často sedí za okny a pozorují život, který kolem nich běží. Také zde uvidíte, jak se kočky procházejí po ulicích. O hlavním městě Amsterodamu koluje mnoho řečí. Říká se, že to tu vypadá, jako kdybyste se ocitli na natáčení historického filmu nebo pohádky. Jenže to za chvíli přejde, protože je tu vidět mnoho kol, školy, stanice metra, vlaková a autobusová nádraží. Jako takovou památku nebo relikvii zde uvidíte skanzen, konkrétně v městečku Zaanse Schans. Můžete zajít i do větrného mlýna, dále jak se vyrábí sýr nebo národní obuv dřeváky.

Do tohoto skanzenu se dovezl dobový nábytek a vypadá to zde jako v pohádce O Šípkové Růžence, řečeno s nadsázkou. Co se týká jazyků, tak místní lidé jsou lingvisté, protože o sobě tvrdí, že jsou obchodníci. Takže bez problémů se tu domluvíte anglicky, německy a francouzsky. Mají tu mimo jiné i mnoho akcí, aby lidé zahnali nudu a turistům se zde líbilo. Hlavní nabídkou jsou převážně historická muzea, ale také zoologické či botanické zahrady. Mezi zajímavosti patří určitě Muzeum mučidel.

Sdílet článek