Kvádrové magnety s otvory

7 tipů, na co se hodí magnetické kvádry s otvory. Vyzkoušejte

Kvádrové magnety s otvory poslouží jako magnetické držáky. Stačí je přišroubovat ke stěně nebo nábytku, anebo třeba k boku stolu. Co takový magnetický držák může držet? Čtěte dál a zkuste 7 tipů.

Magnety KVP jsou silné neodymové magnety v odolném ocelovém pouzdře. Ocel chrání magnet před poškozením a zároveň zvyšuje magnetickou sílu. Magnetické kvádry mají jeden nebo dva otvory velikosti M3 či M4 pro šrouby se zápustnou hlavou.

Magnet s otvorem pomocí šroubů přimontujete během chvilky. K čemu se to může hodit? Inspirujte se pár tipy využití neodymových magnetů, kvádrů.

magnetické kvádry

1) Menší magnetické kvádry pro přimontování obkladů

Menší magnetické kvádry v ocelovém pouzdře se hodí k přišroubování třeba do pórobetonových tvárnic při obkládání rohové vany v případě, kdy si chcete ponechat pod vanou inspekční otvor. Na zakrývací obklad pak přilepíte kus ocelového plechu a přicvaknete k magnetu.

2) Magnetické zavírání dvířek nábytku a skříní

Jak vyřešit stále se otevírající dvířka kuchyňské linky? Přišroubujte na korpus magnetický kvádr, a na dvířka kousek ocelového plechu. Dvířka pak budou držet spolehlivě zavřená. Pro nábytkový magnet je však lepší zvolit spíše menší magnet, aby se vám povedlo vůbec dvířka otevřít.

3) Držáky náčiní v kuchyni

Další využití magnetických úchytů je pro vytvoření magnetického držáku do kuchyně. Přišroubujte jich pár vedle sebe a magnetický držák kuchyňského náčiní, obraceček, metel, naběraček máte hotový za pár minut. Jen pamatujte na to, že neodymové magnety neudrží nerezové náčiní, ani dřevěné či věci z hliníku.

4) Magnety pro instalaci osvětlení, svítidel

Potřebujete přimontovat ke stropu osvětlovací LED těleso v plechovém krytu? Magnetické kvádry přišroubujte na strop a nacvakněte těleso k nim. Trvá to jen chvilku. Opačným postupem můžete osvětlovací systémy přicvaknout na železné traverzy v loftovém bytě. Stačí magnetické kvádry s otvorem přišroubovat k tělesu. A nemusíte ani vrtat do traverzy.

Silné neodymové magnety i v jiných podobách seženete na webu Unimagnet.cz

magnetický držák

5) Držák nářadí v dílně, garáži

Máte v dílně, garáži nebo pracovně málo místa na nářadí? Přicvakněte je ke stěně. Pokud předtím na zeď našroubujete silnější magnetické kvádry v ocelovém pouzdře, udrží se na nich kleště, stranové klíče, ráčny i kladívka.

6) Přimontování sítí proti hmyzu

Jestliže máte chatu u rybníka, je na léto dobré do oken umístit sítě proti hmyzu. Přišroubujte k nim magnetické kvádry, do rámu okna připevněte ocelové protiplechy a je to. Síť jednoduše nacvaknete do rámu. Na zimu pak sítě z oken pohodlně vyjmete a uložíte.

7) Připevnění zakrývacích plachet, markýz

Máte obytné auto, přívěs? I tehdy se vám mohou kvádrové magnety hodit. Pokud je přimontujete k zastiňovací plachtě a k boku přívěsu, zástěnu pak sestavíte během pár minut.

A pro jaký účel magnetické kvádry použijete vy?

Sdílet článek